Ordinace nutričního terapeuta

E-mail: vitova@fnplzen.cz

Provoz:   PO - ST  08:00-15:00

ČT - PÁ  07:00-14:00
V ordinaci je poskytována odborná konzultační a edukační péče hospitalizovaným pacientům, ale i pacientům specializovaných dětských ordinací.Do okruhu působení dětské nutriční terapeutky patří všechna oddělení Dětské kliniky (JIRP, hematoonkologie, kojenecké oddělení, oddělení větších dětí), Psychiatrické kliniky, Chirurgické kliniky, Neurologické kliniky a Oční kliniky FN Plzeň.

Náplní práce tohoto pracoviště je stanovit vhodný nutriční postup v léčbě pacienta, dle aktuální diagnózy, což zahrnuje sledování výsledků a výživových parametrů, propočítávání denního nutričního příjmu, edukaci pacienta i jeho rodiny a v případě potřeby zajištění vhodné skladby stravy v době hospitalizace, popřípadě zajištění individuálního výběru stravy. Indikovaná ambulantní péče je v této ordinaci poskytována pacientům po ukončení hospitalizace, dětem doporučeným praktickým lékařem nebo specializovanými ordinacemi (endokrinologická, gastrointestinální, preventivní kardiologie, obezitologická, diabetologická, respirační, nefrologická apod.).